K-Pop Haber

BTS Moda – BTS’in Stil Kahramanları

Sence BTS üyeleri kimlerden ilham alarak bugün birer stil ikonuna dönüştüler? BTS'in moda anlayışına ışık tutmaya çalışalım...

Dünyanın en popüler K-Pop gruplarından BTS üyelerinin, 2020’de çıkardıkları single’larının adına da uygun bir şekilde, “Dynamite” gibi bir moda anlayışına sahip olduklarını hepimiz biliyoruz. Peki, sence yakışıklılarımız kimlerden ilham alarak bugün birer stil ikonuna dönüştüler? BTS moda konusunda neler düşünüyor? Haydi, idollerin moda konusundaki görüşlerine bir göz atalım!


RM

RM – BTS Moda

SANATTAN İLHAM ALIYOR

“BTS’in en entellektüeli kim?” diye bir soru sorsak herkesin cevabı RM olurdu herhalde. Söz konusu moda olunca RM ilhamını sanattan aldığını söylemekten hiç çekinmiyor. En sevdiği iki ressamdan bahsederken RM şunları söylüyor: “Resimleri birbirine hiç benzemeyen iki ressamdan çok etkileniyorum. Gökyüzü ve yeryüzü kadar birbirlerinden ayrılar. Birisi düşüncelerini ifade etmekten hiç çekinmezken diğeri sessiz kalmayı tercih ediyor. Benim stil anlayışım da işte böyle. Herkesin kendine ait bir tarzı olmalı.” Yeni parçalar denemenin güzel bir stile sahip olmanın anahtarı olduğunu belirten RM, “Giydiklerinizi üzerinizde rahatça ve gururla taşıyın!” diye fanlarına tavsiye vermekten de geri kalmıyor.

RM hakkında bilinmesi gerekenler” başlıklı içerikten daha fazla detaya ulaşabilirsin!


JIN

Jin – BTS Moda

KENDİ KENDİNİN KAHRAMANI

Kendi grup arkadaşlarının görsellik açısından birinci sırada gördüğü Jin, stil konusunda sadece kendi öz benliğinden ilham alanlardan. “Ben kendi kendimin kahramanıyım!” diyen yakışıklı idol, bu durumdan da gurur duyuyor. Herkese kendilerini nasıl iyi hissediyorlarsa o şekilde giyinmeleri gerektiği tavsiyesini veren Jin şunları söylüyor: “Bence en önemli nokta kıyafet seçerken strese girmemek ve kendi kendine baskı uygulamamak. Canınız ne istiyorsa ve nasıl daha rahat hissedecekseniz o şekilde giyinin. Sabah kalktığınızda dolabınızı açın ve gözünüze ilk takılan kombinasyonu üzerinize geçirin. Başka insanların ne düşüneceğini de düşünmeyin. Önemli olan sizin ne istediğiniz.”

Jin hakkında bilinmesi gerekenler” başlıklı içerikten daha fazla detaya ulaşabilirsin!


J-HOPE

J-Hope – BTS Moda

SNOOPY’YE BAYILIYOR

Charles M. Schulz tarafından yaratılan “Peanuts” isimli çizgi dizinin baş kahramanı Charlie Brown’ı tanıyor musun? Tanımıyorsan bile onun en yakın arkadaşı Snoopy’yi mutlaka görmüş olmalısın. BTS’in tatlı J-Hope’u “Benim Snoopy’li kıyafetlerim ve pijamalarım var,” diyerek stil kahramanının bu sevimli köpekten başkası olmadığını itiraf ediyor. Fanlarını her fırsatta farklı kıyafetler denemeleri konusunda cesaretlendiren ünlü idol ancak bu şekilde kendi tarzlarını yaratabileceklerini söylüyor.

J-Hope hakkında bilinmesi gerekenler” başlıklı içerikten daha fazla detaya ulaşabilirsin!


SUGA

Suga – BTS Moda

İDOLÜ KARA ŞÖVALYE BATMAN

Grubun en karizmatik üyesi Suga’nın en cool süper kahraman Batman’den ilham aldığını öğrenmek pek de şaşırtıcı olmadı doğrusu. Adı üzerinde “Kara Şövalye”! Bu lakabı bizim Suga için de kullansak hiç de eğreti durmazdı. “Sıradan, zayıf bir insan olan ve aslında hiçbir süper gücü bulunmayan Batman’i tam da bu yüzden diğer kahramanlardan daha çok seviyorum,” diyen Suga, stil konusunda da herkesin kendi şansını yaratması gerektiğine inananlardan. Tabii giyim kuşam konusunda tıpkı Batman gibi onun da karizmatik parçalar seçtiğini görebiliyoruz.

Suga hakkında bilinmesi gerekenler” başlıklı içerikten daha fazla detaya ulaşabilirsin!


JIMIN

Jimin – BTS Moda

İLHAM PERİSİ ARMY

Sence Jimin’in stil kahramanı kim olabilir? Aslında onun en çok kimi sevdiğini bulursan cevabı öğrenmek de çok zor değil. Jimin en çok fanlarını seviyor dolayısıyla ilhamını da ARMY’den alıyor. “ARMY’nin hayatımın her alanında bana ilham verdiğini düşünüyorum” diyen ünlü idol “Çünkü onlar benim yaşama sebebim” diye de ekliyor. Fanlarına baktığında aslında kendini bir aynaya bakıyormuş gibi hissettiğini açıklayan Jimin, tıpkı onlar gibi sıcak, sevgi dolu ve arkadaş canlısı olmaya çalıştığını anlatıyor. Konu moda olunca da kendine ne kadar güvenirsen ve özünü ne kadar iyi tanırsan diğerlerine o kadar şık görüneceğine inanıyor.

Jimin hakkında bilinmesi gerekenler” başlıklı içerikten daha fazla detaya ulaşabilirsin!


JUNGKOOK

Jungkook – BTS Moda

STİL KAHRAMANI RM 

RM’le Jungkook’un arasının ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat ünlü yıldızın hayatının her alanında RM’i aslında bir idol olarak gördüğünü biliyor muydun? Ayrıca stil konusunda da bir numaralı süper kahramanı yine RM. “Öncelikle bugün yaşadığım hayatın başlangıç noktası RM’di,” diyen Jungkook onu ne kadar önemsediğini her fırsatta dile getiriyor. “Ondan her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. RM için ‘Benim en yakınım’ diyebilirim. Stil ve müzikalite konusunda bence o çok karizmatik bir zihniyete sahip. Onun tarzını kopyalamak yerine, RM ile konuşurken ya da onun düşünce, davranış, konuşma ve müzikle ilişki kurma şeklini gözlemlerken içimde benim de bir potansiyel olduğunu keşfediyorum,” diyerek grup liderlerinin onlar için ne kadar değerli olduğunu anlatıyor. Aslına bakarsan Jungkook, spesifik bir stile sahip olmadığını düşünüyor fakat, “Kendinize özen göstererek tarzınızı daha iyi ifade edebilirsiniz,” diye fanlarına güzel bir mesaj vermeyi de ihmal etmiyor.

Jungkook hakkında bilinmesi gerekenler” başlıklı içerikten daha fazla detaya ulaşabilirsin!


V

V – BTS Moda

BABASINA BAK OĞLUNU AL

Grubun en şık üyesinin V olması aslına bakarsan hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü babasına bak ve gerçekten oğlunu al diyebiliriz. Ünlü yıldızın moda anlayışı konusunda süper kahramanı babasından başkası değil. “Babamın uzun bir zaman önce bir giyim-kuşam şirketi vardı. Bu işle uğraştığı için de gerçekten çok stil sahibi biriydi,” diyen V, babasının ona her fırsatta tavsiyeler verdiğini itiraf ediyor. “Kendin ol ve kendi stilini kendin yarat!” mottosundan asla ödün vermeyen yakışıklımız, babasından ilham almış olabilir ama aslında kendi tarzını da yaratmayı başarmış.

V hakkında bilinmesi gerekenler” başlıklı içerikten daha fazla detaya ulaşabilirsin!


Sosyal medyada bizi takip etmek için:
Instagram >>>
Facebook >>>

Twitter >>>

Benzer içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu