K-Pop Haber

İdollerin Şok Eden Fobileri

Bazı K-Pop idollerinin fobileri gerçekten çok değişik!

Birçok insan kapalı yerden, karanlıktan, dişçiden veya böceklerden korkabilir ama hiç kameralardan, okul üniformasından veya tavuk ayağından korkan birilerini duydun mu? Bu enteresan fobiler, bil bakalım kimlere ait?


“Sakın çekmeyin!” fobisi

Girls’ Generation’dan Taeyeon

Taeyeon – İdollerin fobileri

Taeyeon geçmişte kameralardan korktuğunu ve fotoğraflarının çekilmesinden veya filme alınmasından nefret ettiğini açıklamıştı. Doğrusu bir idol için bu oldukça tuhaf bir fobi. Ne de olsa güzel yıldız sürekli spot ışıkları altında. Gerek müzik şovlarında gerekse karşılaştığı hayranları tarafından sürekli fotoğraflanıyor. İşi çok zor olmalı.

Taeyeon, kameralar karşısında kendisini güvensiz hissettiğini, objektifler ona doğrultulduğunda gerildiğini, bu yüzden de böyle bir fobisi oluştuğunu söylüyor. Korkusuyla savaşmak için, doğrudan kameraya bakma pratiği yapmak zorunda kaldığını da itiraf ediyor. Bu fobiye sahip bir diğer idol ise Red Velvet’den Yeri.


Yılanlardan nefret ediyor

BTS’ten J-Hope

J-Hope – İdollerin fobileri

J-Hope, bir yılanla fotoğraf çekimi yapmak zorunda kaldığında, korkusunu zar zor kontrol altına alabildi. Çekim sırasında komik bir şekilde, “Yılandan nefret ediyorum!” diye bağırdı ve ortaya komik görüntüler çıktı. Hoş durum ne kadar komikti bunu J-Hope’a sormalı. Bu arada ünlü yıldızın grup arkadaşı Jin de tıpkı onun gibi böceklere ve arılara aşırı tepki verebiliyor.


Meyvelere dokunamıyor

NCT’den Ten

Ten – İdollerin fobileri

Geçmişte Ten, meyvelerden korktuğunu söylüyor! Meyvelerin dış dokusuna bir türlü alışamadığını ve bu dış dokunun ona hep çok garip geldiğini dile getiriyor. İlginç bir şekilde kuru meyvelerin onun için sorun olmadığını, hatta meyve suyu içmeyi çok sevdiğini söylüyor. Bu korkunun ne zaman ortaya çıktığını tam olarak bilmiyor çünkü çocukken meyve yediğini ve böyle bir korkusunun olmadığını gayet net hatırlıyor.


Kilo olmaktan korkuyor

SISTAR’dan Dasom

Dasom – İdollerin fobileri

Dasom’un kilo alma korkusu var ve bunu henüz tam olarak aşabilmiş değil. Ünlü yıldız, SISTAR ile geçirdiği süre boyunca, her zaman sahnede şık ve fit kıyafetler giymek zorunda kaldı. Genellikle şort ve etek giyiyordu. Dasom sahne stresinden de olsa gerek, yavaş yavaş kilosundaki tüm küçük değişiklikleri fark etme alışkanlığı edindi. Bir süre sonra bu korkusu onun yediklerini çıkarma rahatsızlığı olan Anoreksiya’ya yakalanmasına neden oldu. Neyse ki güzel yıldız şu an gayet iyi.


Çılgın tavukların intikamı!

Girl’s Day’den Sojin

Sojin – İdollerin fobileri

Sojin’de tavuk ayağı korkusu var. Evet, yanlış duymadın! Daha önce tavuk ayaklarına bakmaya bile dayanamadığını açıklayan güzel idol, insanların neden bundan hoşlandığına dair hiçbir fikrinin olmadığını da ekliyor. Tavuk ayağı Güney Kore’de oldukça popüler bir yemek. Sojin, böyle bir tabağı her gördüğünde, tavukların kendisine doğru uçtuğunu ve ona saldırdığını hayal ettiğini bile söyledi.


Yükseklik fobisi

Luhan

Luhan – İdollerin fobileri

Eski EXO üyesi Luhan, aşırı yükseklik korkusuna sahip. Fobisi sorulduğunda, “Yükseklikten korkuyorum. Asansörlerde geriliyorum, uçaklardan bahsetmeyin bile! Çok fazla uçuyorum, bu yüzden benim için her gün stresli!” cevabını vermişti.


Yüksek sesten kaçıyor

Girls’ Generation’dan Sunny

Sunny – İdollerin fobileri

Sunny’nin yüksek ses korkusu var. Nedeni aslında oldukça üzücü! Sunny’nin çocukluğunun bir bölümü Kuveyt’te geçti. O zamanlar Körfez Savaşı çıkmıştı ve Sunny bir tür travma geçirmesine neden olan bomba ve silah seslerine maruz kalmıştı. Bu nedenle, ona savaştaki çocukluğunu hatırlatan yüksek seslerden, özellikle de havai fişeklerden çok korkuyor.


Cici böcekler!

HIGHLIGHT’dan Dongwoon

Dongwoon – İdollerin fobileri

HIGHLIGHT’ın maknaesi Dongwoon’un böceklerden aşırı derecede korkuyor. Öyle ki bir böcek gördüğünde genellikle dehşete kapılıyor. Sahnede performans sergiliyor olması veya hayranları için imza veriyor olması hiç önemli değil! Gördüğü an yapacağı ilk şey çığlık atmak ve ardından delicesine koşmak.


Üniformalar çok korkunç! 

Park Jiyoon

Park Jiyoon – İdollerin fobileri

90’ların sonlarında, Park Jiyoon’un o zamanlar Kore’nin en sevilen erkek idollerinden biri olan Kangta ile çıktığı dedikoduları yayıldı. Sonuç olarak, ona her gün konuyla ilgili zorbalık yapan liseli arkadaşları yüzünden lise üniformalı herhangi birinden korkma fobisi geliştirdi.


Su fobisi mi?

Sulli

Sulli – İdollerin fobileri

Sulli, çocukluğunda büyük bir boğulma deneyimi yaşadı ve o andan itibaren sudan korkmaya başladı. Fobisi o kadar kötüydü ki günlük hayatını etkiliyordu. 20 yaşına geldiğinde, tüplü dalışa gitmek için kendine meydan okudu ve o zamandan beri korkularını kontrol altında tutma konusunda büyük ölçüde iyileşti. Ancak çok erken bir yaşta (25) hayata veda etti.


Sosyal medyada bizi takip etmek için:
Instagram >>>
Facebook >>>

Twitter >>>

Benzer içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu